#PremisAJACXI >>> Resolució convocatòria 2018

 

ACTA PREMIS AJAC XI

 

Un cop recopilades les valoracions dels membres dels diferents Jurats, els resultats finals, fets públics durant l’acte de lliurament dels Premis el 18 de maig de 2018, han estat:

 

 ÀMBIT A. OBRA NOVA / REHABILITACIÓJurat: Antoni Vilanova, Eunice Garcia i Flavio CastroGuanyadors A1 Obra construïda:

Casa Retina –  Arnau Vergés i Tejero

Pored – Marc Rabassa Piera

Guanyadors A2 Obra no construïda:

A flor de pell – Andrea Capilla Mónaco i Joan Martí Elias

Coop de falç – Arqbag + LaCol (Arqbag: Bernat Colomé Franco, Jordi Mitjans Escobar, Marc Diaz Gallego,Adrià Vilajoana Martínez, Alfonso Godoy Muñoz, Simona Cerri)

 ÀMBIT B. URBANISME / PAISATGEJurat: Georgina Vázquez, Marina Cervera i Arnau Boix

Guanyadors B1 Obra construïda:

Cal Metre – Carles Enrich Jiménez

Jorba – Carles Enrich Jiménez

Guanyadors B2 Obra no construïda:

Ordit i trama – Anna Padilla Corcho, Valentin Kokudev i Marcos Ruiz de Clavijo Cirajas

Fent camí – Adrià Guardiet i Llotge

 ÀMBIT C. PROCESSOS PARTICIPATIUSJurat: Georgina Vázquez, Marina Cervera i Arnau BoixGuanyadors C:

Re-Creant: Arqbag: Bernat Colomé Franco, Jordi Mitjans Escobar, Marc Diaz Gallego, Adrià VilajoanaMartínez, Alfonso Godoy Muñoz, Simona Cerri

*Només hi ha un premiat, el segon es declara desert.

 

 

 

ÀMBIT D. REFORMA INTERIOR

Jurat: Leslie Matesco, Jordi Veciana i Javier Jiménez Iniesta

Guanyadors D:

*El resultat del jurat dona 3 premiats, enlloc de dos.

Home in Mitre: Estudi Bajet Giramé: Pau Bajet Mena i Maria Giramé Aumatell

CB57 – AgoraArquitectura: Joan Casals Pañella i Jose Luis Cisneros i Bardolet

10 Salas para la nueva Sede del Colegio de Procuradores de Barcelona – Jorge Vidal Tomás

 ÀMBIT E. DISSENY DE PRODUCTEJurat: Atxu Amann, Gerard Arqué i Josep Fernández Margalef

Guanyadors E:

Potro – Gerard Bartomeu Farnós, Miriam Cabanas Ballbè i Xavi Santodomingo Ortega

Llur – Bonell+Dòriga: Laura Bonell Mas i Daniel López-Dòriga Sagalés

 

 

ÀMBIT F. ARQUITECTURA EFÍMERA

Jurat: Atxu Amann i Josep Fernández Margalef.

Guanyadors F:

Patis cinètics – Pau Sarquella Fàbregas i Carmen Maria Torres González

Stand alumix – Jaime Prous Martín

 ÀMBIT G. PROJECTES FINALS DE CARRERA O GRAU D’ARQUITECTURAJurat: Lluís Alexandre Casanovas, Jose Zabala i Lluís Ortega

Guanyadors G:

La Vall. Vestíbul a Barcelona – Clàudia Calvet Gómez

Una comunitat autosuficient – Guillem Pascual Perelló

 

 

ÀMBIT H. DIFUSIÓ I DIVULGACIÓ DE L’ARQUITECTURA

Jurat: Pau de Solà Morales, Enric Llorach i Jordi Safont-Tria

Guanyadors H:

Insòlit – Festival Insòlit: Erik Herrera Iturat, Aina Bigorra Gonzàlez i Josep Rovira Tolosa

Series of rooms – Bonell+Dòriga: Laura Bonell Mas i Daniel López-Dòriga Sagalés

ÀMBIT I. INVESTIGACIÓ I/O TEORIA DE L’ARQUITECTURAJurat: Eva Soria, Daniela Arias, El Globus Vermell

Guanyadors I:

La enseñanza de la arquitectura en la Sociedad – Marta Masdéu Bernat

Posmodernidad crónica – Marta Domènech Rodríguez i David López López

 

En aquesta edició dels premis AJAC, s’han inscrit un total de 149 propostes, repartides en: 37 treballs en l’àmbit A, 12 treballs en l’àmbit B, 3 treballs en l’àmbit C, 42 treballs en l’àmbit D, 5 treballs en l’àmbit E, 16 treballs en l’àmbit F, 21 treballs en l’àmbit G, 3 treballs en l’àmbit H i 10 treballs en l’àmbit I.
i 5 treballs en l’àmbit F.

 

Els Jurats han resolt d’acord amb els criteris assenyalats a les Bases.

I perquè així consti, se signa la present acta a 18 de maig de 2018.

President de l’AJAC

Jordi Capdevila Castells

 

Podeu descarregar l’acta oficial aquí.

 

 

926 Views

Opina

Nom obligatori